Не му беше денот на возачот на Хонда: Двапати излета од патеката на еден тренинг (видео)

Пол Еспаргаро, возачот на Хонда, имаше несреќен ден на денешниот тренинг во пресрет на Гран при трката во Германија.

Моторот на Хонда очигледно не е подготвен за Шашенринг патеката, па Еспаргаро во два наврати се лизгаше и според информациите се здобил со повреди.

Вистинска штета е бидејќи Шпанецот добро тргна на првиот тренинг и во еден период имаше најдобро извозено време, но очигледно не му беше денот.

- Оглас -

Најнови вести