Не сака да гледа реприза – Играч на Бетис без конкуренција ја има најголемата утка на стартот на новата година (Видео)

Бразилецот Винисиус Абнер влезе во игра за Бетис во 78. минута во обид да им помогне на домаќините да ја анулираат предноста на Селта од 2:4, но испадна трагичар на мечот во Севилја.

По само една минута тимот од Севилја можеше да намали на 3:4, а зошто не се случи намалување на резултатот на „Бенито Вилјамарин“ виновник е токму 22-годишниот Бразилец.

Абнер беше одлично проигран и се најде сам на еден метар од гол-линијата на празна мрежа и за чудо не погоди.

Ударот некако му пројде низ ногата и заврши крај десната статива, нешто што речиси е и невозможно да се изведе во позиција во која беше Абнер, но тој успеа.

Goal lost in betis vs Celta vigo game from soccer

Подоцна во 84. минута Фекир со гол од пенал намали на 3:4, но Бетис загуби со тој резултат, а трагичар е младиот Бразилец кој ја има најголемата фудбалска утка на почетокот на 2023 година.