Сакаше да го испочитува дадениот збор и тоа го чинеше живот – пред 52 години загина еден од најдобрите кошаркари на сите времиња

Радивој Кораќ е име и презиме кое засекогаш ќе се памти во кошарката.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *