Не видовме македонски дуел на терен, но видовме гол на Пандев и драма на „Дачија арена“(видео)

Во моментот кога Несторовски го напушташе теренот Удинезе имаше два гола предност, а Пандев доби шанса да биде прв стрелец за Џенова сезонава и го најави спасот на екипата

Слични вести...