Неапол гори, бродови се возат по улиците: Вака слават наследниците на Марадона (Видео)

Наполи и целиот Неапол дочекаа шампионска титула во Италија по 33 години и славниот период на Диего Армандо Марадона. Тогаш се прославија со паролата „Мртвите не знаат што пропуштаат“, а денес Неапол буквално гори, се слави на секој чекор во градот под Везув.

Во продолжение само дел од прославата по улиците на Неапол, каде што дури и брод се возеше по улиците.

https://twitter.com/fabrozioo/status/1654238345185095680?s=20

- Оглас -

Најнови вести