Нека се плаши Мајнц, Левандовски на тренинг даде спектакуларен гол, утре брка историја (Видео)

Германскиот првак Баерн Минхен, се подготува за утрешното гостување кај Мајнц, а на денешниот тренинг, Роберт Левандовски постигна супер атрактивен погодок.

Полјакот го совлада Мануел Нојер со „рабона“, воодушевувајќи ги соиграчите, и даде уште еден доказ дека управата на Баварците треба да му понудат нов договор и да не дозволат тој да се пресели во Барселона или некој друг клуб.

Ако Лелви утре даде гол, ќе постави нов бундеслигашки рекорд по бројот на голови на гостински терен во една сезона.

- Оглас -

Најнови вести