Неколку мајсторски погодени тикети: На еден обложувач „му се сониле“ резултатите на полувреме

Шпанија и Англија ќе играат во финалето на Европското првенство. Шпанија со 2:1 ја победи Франција во меч на кој сите три гола беа постигнати во првото полувреме, додека Англија со гол во 90+ минута ја победи Холандија откако на полувреме беше 1:1.

Многу интересни добитни тикети се појавија по завршување на двете полуфиналиња, а секако еден од најинтересните е тој на којшто се погодени точните резултати на полувреме. На социјалните мрежи во групите специјализирани за обложување се појави тикет на кој обложувач во Sport Life прогнозирал дека Шпанија со 2:1 ќе води против Франција на полувреме, комбинација што носи квота дури од 41.

Погодено е и дека на Англија – Холандија на полувреме резултатот ќе биде 1:1, што е со квота од девет. Двата погодени резултати на полувреме носат вкупен добитен коефициент од 379.25, па на тикетот на којшто има вложено скромни 20 денари, добивката е 6.450 денари.

Има добитни тикети и на похрабри обложувачи, па така на тикет со 1.000 денари влог, добивката е 14.600 нето-добивка откако е погодено дека на Холандија – Англија на полувреме ќе биде нерешено, а на крајот Англија ќе победи во дуел на којшто ќе има од три до четири гола. На полувреме беше 1:1, а Англија со гол во 90+ минута стигна до победа од 2:1.

Тука се и два тикети на коишто има убави добивки. На едниот е погодено дека Шпанија и Англија ќе победат во дуели на кои ќе има барем по два гола во првото полувреме, додека вториот тикет е дека на двете полуфиналиња во првиот дел ќе биде ГГ ситуацијата, односно дека двата тима ќе постигнат барем по еден погодок.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести