Нема полуд тим од австриските Волци, нанижаа три седмици за 20 дена

Волфсбергер игра за мерак на обложувачите, а и денеска на дуелот на австриските Волци имаше неверојатен број голови, дури 9, во катастрофалниот пораз од Рапид со 1:8 на домашен терен.

Ова е трет меч по ред што го игра Волсфбергер со неверојатен број на голови и хет-трик со популарниот 7+. Претходно на 14 март загубија дома од Тирол со 3:5, а потоа во Виена ја победија Австрија со 5:3.

Во кус рок од само 20 дена, Волфбсергер одигра трипати 7+, а на тие натпревари беа постигнати вкупно 25 гола, или над 8 по меч.

Денеска и буквално ги растури Рапид Виена со 8:1 како гостин, а главен трагичар на мечот беше Џoнатан Шерцер со два автогола.

Коефициентите за 7+ се огромни, а за денешниот со Рапид беше 25,5 во Sport Life. Следниот меч Волсбергер ќе го игра на 11 април во Линц против ЛАСК, што е нова шанса да се одигра 7+ за топ-коефициент.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести