Нема веќе ни грам надеж – Сенегалците признаа, ќе мора да играме без Мане (Видео)

Садио Мане и дефинитивно нема да игра на Мундијалот во Катар, што е огромен хендикеп за репрезентацијата на Сенегал.

Лавовите конечно признаа дека нивниот најдобар играч поради повреда ќе го пропушти Светското првенство, иако се обидуваа на сите можн начини да ја чуваат надежта и вербата во чудо до последен момент.

Мане се повреди на дуелот во Бундеслигата меѓу Баерн и Вердер Бремен, и тоа во последното коло пред стартот на Светското првенство.

Сенегалците најавуваа разни методи за да се обидат да го оспособат Мане за настап во Катар, објавија дека ќе го носат и кај врачарки, а потоа објавија дека ќе оди со нив во Катар и се надеваа дека ќе игра во подоцнежната фаза на Мундијалот, но сето тоа пропадна.

Сенегал е во А групата со Холандија, Катар и Еквадор во првата фаза од шампионатот.

 

- Оглас -

Најнови вести