Немоќниот Нејмар ги загуби нервите, а судијата за срамниот гест му покажа само жолт картон (Видео)

Ал-Хилал се спасуваше од пораз против узбекистански Навбахор во азиската Лига на шампиони, а Нејмар беше многу нервозен и во еден момент направи нешто за што во Европа би добил црвен картон, но вечерва мина само со жолт.

Можеби на скапоплатениот Нејмар не му се игра во следното коло и можеби сакаше да биде исклучен, па оттурна противнички играч на земја, но и тоа не му беше доволно, па топката ја шутна во легнатиот узбекистански играч.

- Оглас -

Најнови вести