Неочекуван гостин пристигна скоро гол од туширање и прекина интервју на данската репрезентација (Видео)

Пјер Хојбјерг беше неповиканиот гостин во просторија пред соблекувалната на данската репрезентација кој прекина интервју ненамерно, влегувајќи во просторот, но и во кадар на камерите само по долна облека.

Целата ситуација беше комична, а играчот на Тотенхем и на данската репрезентација очигледно не беше информиран за интервјуто.

An almost naked Højbjerg interrupts interview from soccer

Хојбјерг се очекува да биде во стартниот состав на Данците утре против Тунис од 14 часот во премиерниот меч на Мундијалот за двете селекции.

Во групата Д со нив се и Франција и Австралија.

 

- Оглас -

Најнови вести