Неочекувана реакција на фановите на Венло по поразот од 0-13 (Видео)

Екипата на Ајакс викендов постави холандски рекорд со победата од неверојатни 13-0 над Венло, па многумина ги критикуваа Копјаниците за неспортски и понижувачки однос кон послабиот ривал. Венло доживеа епски дебакл, но неговите фанови им дадоа поддршка на фудбалерите.

Наместо свирежи или навреди, тие на играчите им приредија пречек со пиротехничко шоу и песни, тие покажаа чиста љубов кон клубот во овие тешки моменти.

https://www.youtube.com/watch?v=iktey9dkvlw

 

- Оглас -

Најнови вести