Неверојатен коефициент за три бода на Јувентус, Ѓоковиќ треба да е сигурица

Едноставна е комбинацијата за денешниот Супер тип: седум тениски и девет фудбалски меча со зголемени коефициенти. Секако, стартот е со тенисот, и тоа со пет интересни дуели, меѓу кои е и Новак Ѓоковиќ.

За триумф на Србинот против Хуркач се дава коефициент 1.42, а добра е квотата и за триумф на Зверев, а Циципас треба да го добие дербито против Рублев.

Од фудбалскиот дел, секако, во фокусот е двојката на Јувентус кај Џенова. За победа на Старата дама квотата е 2.05.

- Оглас -

Најнови вести