Неверојатен кош постигна ексиграч на МЗТ (видео)

Поранешниот бек на МЗТ Скопје Шарлон Клоф, постигна неверојатен погодок во поразот на неговиот тим Орманспор против европскиот вицешампион Анадолу Ефес. Холанѓанецот при двочекор беше фаулиран, но успеа да ја исфрли топката за 2+1 поени.

Клоф инаку беше МВП во финалната серија од македонското првенство во сезоната 2016/17, кога ја освои шампионската титула со МЗТ Скопје

- Оглас -

Најнови вести