Неверојатен пресврт на Тим против Зверев за прва гренслем-титула (видео)

Австриецот е прв тенисер во ерата на Отворените првенства кој успеа да надополни два сета негатива и да дојде до трофејот на американскиот гренслем.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *