Неверојатна бројка на гостински навивачи на дуел во Конференциската лига (Видео)

Келн се врати во европските натпреварувања со настап во групната фаза од Конференциската лига. Германскиот тим вечерва гостува во Франција кај Ница, а Келн ќе има голема поддршка од трибините.

Иако е четврток и е работен ден во Германија, неверојатна е бројката на навивачи на Келн кој допатуваа во Ница за да ги бодрат своите миленици.

На официјалната твитер страница на Келн беше пуштен клип на кој имаше интересна порака во која пишуваше „Неколку навивачи на Келн пристигнаа“.

- Оглас -

Најнови вести