Неверојатно: Недовиќ погоди од кош на кош, а шутот беше со – нога! (Видео)

Кошаркарите на Панатинаикос се во полуфиналето на плејофот во грчкото првенство, водат со 1-0 против Лариса, утре се игра вториот меч, а на еден од последните тренинзи Србинот Немања Недовиќ ги шокира сите со неверојатен погодок.

Недовиќ со нога силно го шутна баскетот, тој летна високо и падна низ обрачот во кошот на спротивината страна на теренот во салата во Атина. Ако ова не беше снимено, малкумина ќе веруваа дека ова е можно.

https://youtu.be/2YouEM2P384

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести