Неверојатно: Нисколигашки островски фудбал донесе добивка од 9.000 евра во Тетово (Фото)

Неверојатен добитен тикет ни пристигнува од Тетово. Редовен играч на Sport Life со уплата од само 200 денари, успеа да погоди 15 натпревари со одлични квоти и да дојде до добивка од 9.000 евра, односно 542.404 денари.

Тетовецот ја искористи репрезентативната пауза и одигра низа натпревари од првенствата во Велика Британија, пред се нисколигашки и дојде до неверојатната добивка. Сепак, на тикетот се најдоа и два меча од квалификациите за Европското првенство, односно беа погодоени победата на Данска над Словенија и “гол-гол“ на натпреварот Полска – Чешка.

Квотите на тикетот се движеа помеѓу 1.38 и 2.12. Пет од натпреварите се одиграни “гол-гол“, пет се победи на домашните екипи и пет победи на гостите. Интересно, сите натпревари започнуваа помеѓу 20:30 и 21 часот во петокот.

СО 100 ДЕНАРИ ДО ДОБИВКА ОД 1.200 ЕВРА ВО ЛИСИЧЕ

Шест натпревари и уплата од само 100 денари беа доволни за голема добивка од 1.200 евра, односно 74.500 денари на уплатното место на Sport Life во скопско Лисиче. Шест различни игри, од кои пет на репрезентативните фудбалски натпревари и еден тенис донесоа голема радост кај редовниот играл на Sport Life.

Тој успеа да погоди 1-1 & ГГ на мечот Италија – Македонија, што воедно беше и најголема квота на тикетот, 5.15. Голема квота имаше и на натпреварот Данска – Словенија, 4.20, а погодена беше победата на домашните со “гол-гол“. Не е за потценување ниту квотата од 3.40 за водство на полувремето и победа на крајот на Финска против Северна Ирска.

Едноставно, уште еден доказ дека со мала уплата може да се дојде до екстра добивки во Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести