Неверојатно, рагбист дозна дека починал син му, а остана да игра на Светското првенство

Рагбистот од Фиџи, 29-годишниот Џосуа Туисова, пред мечот со Грузија на Светското првенство во Франција дознал многу лоша вест, дека починал неговиот седумгодишен син Тито, кој се борел со тешка болест.

Според француските медиуми, Туисова бил скршен од болка, но разговарал со семејството и решил да остане на СП и да го пропушти погребот на син му.

- Оглас -

Најнови вести