Невидени сцени, директор проба да влезе во ВАР-собата и да ги тепа судиите (Видео)

За време на мечот Гремио – Коринтијанс од бразилската Серија А, спортскиот директор на гостите имаше обид за насилно влегување во ВАР-собата и пресметка со судиите кои се таму.

Во осмата минута од овој меч, на играч на Коринтијанс му беше покажан црвен картон, и тоа по прегледување на снимка откако судијата на теренот прво покажа жолт. Фаулот може да го погледнете ТУКА и се чини дека црвениот картон е сосема заслужен. Претходно гостите од Сао Пауло бараа пенал кој не беше досуден.

Ова толку го налути директорот Алесандро Нунес, што реши да влезе во ВАР-собата. Луѓето од обезбедувањето спречија поголем инцидент и ги одвратија збеснатите претставници на Коринтијанс од нивните намери.

- Оглас -

Најнови вести