Невидено: полициско комбе ги префрли навивачите на Мидлсброу до бар во Престон (Видео)

Точно 26 навивачи на Мидлсброу се „напикаа“ во полициско комбе, и со тој „организиран превоз“ не заминаа во полициска станица, туку во бар во градот Престон каде што беа на гостување за да го бодрат својот тим во важен меч од англискиот Чемпионшип.

Оваа нереална сцена како полицијата ги носи во бар, беше снимена со камери.

- Оглас -

Најнови вести