Ни Бразил, ни Германија, ни Италија, само Франција ги има освоено сите можни трофеи во машкиот фудбал

Нема титула во младинска и сениорска конкуренција која не ја освоиле Французите, никој друг на светот не може да се пофали со таков подвиг.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *