Ни мајка ѝ не би ја препознала, боксерка го покажа своето лице откако прими 236 удари (Фото)

Боксерката Миријам Гутиерес се „пофали“ со својот изглед по борбата со Аманда Серано. На тој дуел, во десетте рунди Миријам прими 236 удари, па затоа и не треба да чуди што лицето ѝ е деформирано и отечено.

И покрај тоа, таа позираше насмеана.

Еве како изгледаше Миријам пред и како изгледа по борбата:

- Оглас -

Најнови вести