Ни Самбата на Бразилките не го сопре походот на Андоновски – Македонецот има блескава серија победи со САД (Видео)

Селекторот на четирикратните светски првенки вечерва ја прокнижи и 15-тата победа на 15 меча како селектор на најтрофејната женска селекција на светот.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *