Никогаш не е доцна – На 38 години дебитира за Холандија и ги „растураат“ Полјаците (ФОТО)

Голманот Ремко Пасвер на 38-годишна возраст дебитира за репрезентацијата на Холандија, која по 65 минути игра има водство од 2:0 против Полска.

Чуварот на мрежата на Ајакс, кој брани одлично сезонава, доби заслужен повик и досега ја оправдува довербата на селткторот Луис ван Хал.

Холандија води со головите на Коди Гакпо во 14-тата минута и Стивен Бергвајн во 60-тата минута.

- Оглас -

Најнови вести