Ноле во неверување: Не знам дали некогаш ова ми се случило

Најдобриот тенисер во светот во неверојатен меч остана без пласман во финалето во Лондон

Слични вести...

2 Responses

  1. Avatar Slavica krstevska напиша:

    Kako moze da bide 7-5 a se igra taj brek..logichno e 7-6..

    • Avatar Трајан Маневски напиша:

      тај-брејкот се игра минимум до 7 освоени поени и Тим го доби тај-брејкот со 7:5 во поени, а логично чим стигнале до тај-брејк на крај да биде 7:6 во гејмови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *