Нов нокаут за европскиот првак, Веспрем се прошета до лесна победа во Скопје

Добро е што завршува 2019 година за актуелниот европски првак, кој нанижа три убедливи порази, а и вечерва Унгарците славеа со 38:29

Слични вести...