Нов прекрасен гол од Серија А: Бастони погоди во манир на врвен стрелец (ВИДЕО)

Нов натпревар во Серија А и нов прекрасен гол, а овојпат тоа е дело на дефанзивецот на Алесандро Бастони.

Играчот на Интер погоди во манир на врвен стрелец од околу 25 метри по земја.

По 45 минути игра, на средбата против Лацио е 1:1 , а домаќините преку Лаутаро Мартинез постигнаа гол, но, беше поништен поради офсајд.

Израмнувачкиот гол дојде преку

Овој гол доаѓа по нешто помалу од два часа од мајсторијата на Пелегрини против Јувентус.

- Оглас -

Најнови вести