Нов шок – Во Аргентина почина 21-годишен фудбалер од срцев удар

Аргентина е во тага по шокантната смрт на 21-годишниот фудбалер на Атлетико Тукуман, Фабрисио Наваро.

Ненадејно без никакви симптоми за некакви проблеми и во сон младиот фудбалер починал од срцев удар.

Медицинските лица се обиделе да го анимираат во неговиот стан, но за жал морале да констатираат дека нема спас за Наваро.

 

 

- Оглас -

Најнови вести