Нова одлична партија на Јокиќ за победа на Денвер над Голден стејт (ВИДЕО)

Никола Јокиќ со неговиот тим Денвер нагетс славеа на гостувањето кај Голден стејт ворирорс со 89:86.

Српскиот кошаркар имаше нова одлиична партија забележувајќи нов дабл-дабл учинок од 22 коша, 18 скокови и пет асистенции.

Додека со еден поен повеќе заврши Стеф Кари, којшто беше најефикасен на средбата.

Лос Анџелес лејкерс, пак, одиграа навистина ефикасен натпревар победувајќи на гостувањето кај Хјустон со 132:123.

„Кралот“ Леброн Џејмс забележа трипл дабл од 32 поени и 11 скока и исто толку и асистенции.

НБА

Орландо меџик – Милвоки бакс 110:127

Мајами хит – Вашингтон 119:112

Торонто репторс – Филаделфија 76-ерс 109:114

Хјустон – ЛА лејкерс 123:132

Минесота тимбервулфс – Њујорк никс 88:96

Њу Орлеанс пеликанс – Кливленд кавалирс 108:104

Голден стејт ворирорс – Денвер нагетс 86:89

Сакраменто кингс – Оклахома сити тандер 117:111

- Оглас -

Најнови вести