Новак уште еднаш покажа дека е голем човек и ги воодушеви Израелците (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ денеска од 17.30 часот ќе игра во финалето на турнирот во Тел Авив против Марин Чилиќ, а неколку часа порано направи хуман гест со кој покажа дека освен што е голем спортист, тој е поголем човек.

Ѓоковиќ одлучи дел од времето да го помине со момче кое игра тенис во инвалидска количка.

Новак разговараше со момчето, а потоа седна во инвалидска количка и одигра неколку поени со момчето.

- Оглас -

Најнови вести