Нови предизвици за типувачите: Натпревари од топ европските лиги во новото коло на Спортската прогноза

Од денес е отворено типувањето во новото, 13-то коло на бесплатната игра на Sport Life, Спортската прогноза. Тринаесет натпревари од најквалитетните европски фудбалски лиги се нов предизвик за играчите на Спортската прогноза. Најмногу натпревари има од германската Бундеслига, дури пет, потоа следува италијанската Серија А со три натпревари, по два меча се од Шпанија и Англија, додека еден дуел е од француското првенство.

Најголемо внимание привлекува премиерлигашкото дерби помеѓу Тотенхем и Њукасл, кое на програмата е во недела, со почеток во 17:30 часот. Сепак, интересно се очекува да биде и во Бундеслигата, на дуелот помеѓу Борусија Дортмунд и Лајпциг, натпревар кој ќе се одигра во сабота, во 18:30 часот.

Типувањето започнува денес, а ќе биде отворено сè до сабота во 15:30 часот, кога започнуваат натпреварите од Бундеслигата.

За погодена 13-ка, подарокот можете сами да си го одберете. Изборот е меѓу трите понудени варијанти:

Смарт ТВ самсунг 55” 4K,

Xiaomi електричен тротинет и

Сони плејстејшн 5.

Стандардно, подароци има и за прогнозерите што ќе утнат еден пар, ним им следува ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а тие со две утки добиваат вредносен ваучер од 500 денари.

Прогнозирајте и бидете во трка за освојување примамливи подароци!

- Оглас -

Најнови вести