„Новиот Пеле“ го шокираше светот, имаше само едно прецизно додавање против Уругвај

Бразилското „чудо од дете“ или „новиот Пеле“, како што го нарекуваат, Ендрик, одигра катастрофален меч во четвртфиналето од Копа Америка за Бразил. „Кариоките“ на пенали се елиминирани од Уругвај, а Ендрик иако одигра 90 минути, имаше само едно прецицно додавање и тоа верувале или не, тоа од центарот на почетокот од мечот.

Ендрик на 21-ви јули и официјално ќе стане фудбалер на Реал Мадрид, бидејќи тогаш ќе наполни 18 години.

- Оглас -

Најнови вести