Новиот прволигаш Беса доведе големо засилување

Новиот фудбалски прволигаш Беса доведе уште едно квалитетно засилување во пресрет на премиерната сезона во Првата лига. Нов играч на тимот кој лани ја освои титулата во второлигашка конкуренција е Адама Самаке, интернационалец од Брегот на Слоновката Коска.

Овој играч за врска минатата сезона ја одигра во дресот на Македонија ЃП.

Беса претходно ангажираше неколку проверени имиња како Костадин Захов, Горан Силјановски и Меџит Незири, a денеска беше промовиран и Австриецот Адем Драгановиќ.

- Оглас -

Најнови вести