Ново коло, нова шанса за награди: Дуелот помеѓу Тотенхем и Ливерпул е најголемиот предизвик за играчите на Спортска прогноза

Веќе и официјално е отворено типувањето на 13-те натпревари и двете резервни двојки од новото коло на бесплатната игра на Sport Life, Спортската прогноза.

Типувањето ќе биде отворено сè до сабота, во 13:30 часот, кога започнува натпреварот од Премиер лигата помеѓу Астон вила и Брајтон.

Во понудените 13 натпревари, по три се од Англија, Шпанија, Франција и Германија, додека еден меч е од Италија.

Најголем предизвик за типувачите ќе биде премиерлигашкиот дуел помеѓу Тотенхем и Ливерпул.

За погодена 13-ка, подарокот можете сами да си го одберете.

Изборот е меѓу трите понудени варијанти:

Смарт ТВ самсунг 55” 4K,

Xiaomi електричен тротинет и

Сони плејстејшн 5.

Стандардно, подароци има и за прогнозерите што ќе утнат еден пар, на ним им следува ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а тие со две утки добиваат ваучер од 500 денари.

Прогнозирајте и бидете во трка за освојување примамливи подароци!

 

- Оглас -

Најнови вести