Ново лудило: Им требаше победа за опстанок и успеаја, иако губеа 0-2 до 84-тата минута (Видео)

Уште еден сомнителен натпревар во Јужна Америка по циркусот во Колумбија, овојпат во Чиле, со голем пресврт и голови во судиско продолжение на тимот кому му требаше победата.

На Универзидад де Чиле му требаше победа над Унион Ла Калера за опстанок во лигата, но гостите водеа со 2-0 до 84-тата минута. Сепак, Универзидад со „магија“ најде начин како да победи со 3-2.

Погледнете ги сите голови, особено оние за 2-2 и 3-2:

- Оглас -

Најнови вести