Њујорк е фаворит против Индијана за втора победа, одлична квота и за „плус“ поени (Фото)

Кошаркарите на Њујорк никс и Индијана пејсерс вечерва ќе го одиграат вториот меч од полуфиналето на плејофот во Источната конференција. Домашните веќе имаат предност од 1-0 во серијата, откако на првиот меч, исто така на домашен терен, победија со 121-117.

Ако се погледнат квотите во Sport Life, Њујорк повторно е фаворит со квота од 1.60, додека брејк на Индијана има квота од 2.65. На првиот меч беа постигнати 238 поени, а основната граница за денешниот дуел е 220.5 поени, што одлична можност да се одигра на победа на домашните и плус поени или да се одигра на поголема граница на поени.

Во понудата на Sport Life за мечот помеѓу Њујорк и Индијана има преку 200 опции, а тука се и незбежните „плус-минус“ игри на поени, скокови, асистенции, но и на збир на сите три. Комплетната понуда може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести