Њукасл го доведе голманот кој постави рекорд во англиската репрезентација

Ник Поуп е голманот кој постави рекорд во англиската селекција како прв репрезентативен чувар на мрежата кој на првите шест меча успеал да ја сочува мрежата незатресена. Поул има 30 години и сега е во најдобрите голмански години, а фактот дека е дел и од репрезентацијата на Англија е доволна препорака за да направи одличен трансфер.

Поул денеска го комплетира договорот со Њукасл. За трансфер од 10 милиони евра кои му припаднаа на Барнли, Поул потпиша четиригодошен договор со клубот кој следната сезона ќе сака да претендира за висок пласман.

- Оглас -

Најнови вести