Оба четири години даваше голови за Арсенал, а во Специјалот е фаворит за прв стрелец против Топчиите (Фото)

Специјалниот сингл на обложувалницата Sport Life за денеска е посветен на лондонската пресметка помеѓу Челзи и Арсенал, а еден од фудбалерите кои ќе бидат во центарот на вниманието секако е Пјер Емерик Обамејанг, кој игра за Сините, а до летоска беше член на Топчиите.

Габонецот од 2018 до 2022 година беше играч на Арсенал, на 128 настапи даде 68 гола во црвено-белиот дрес. Минатата сезона ја почна таму, потоа беше позајмен во Барселона, а летоска направи трансфер во Челзи.

Обамејанг заедно со Габриел Жезус од Арсенал се главни фаворити за први стрелци на дербито. Квотата во Специјалниот сингл за нив двајца е 6.50, а има убава квота од 3.00 дека ќе дадат гол било кога во текот на натпреварот.

Може да се уплати и кој тим прв и последен ќе изведе корнер, кој тим прв ќе добие жолт и црвен картон, тука се опциите и дека нема да добијат картони, кој ќе направи прва замена, кој ќе шутне пенал и дали воопшто некој тим ќе изведе пенал.

Тука се игрите на корнери, треба да се погоди бројот на корнери на мечот, дали ќе има повеќекратен стрелец, во кој период ќе падне првиот гол, итн.

Мечот почнува во 13 часот, побрзајте со уплатата и чекајте добивка!

- Оглас -

Најнови вести