Објавени стартерите: Баерн со појака клупа од ПСЖ!

Според почетните состави, може да се забележи дека ѕвездениот состав на Пари Сен Жермен е со најдоброто што го има на располагање за вечерва, а Баерн има и опасни оружја на клупата како Садио Мане, Лирој Сане, Серж Гнабри, Жоао Кансело.

Баерн тргнува во формација 4-2-3-1, додека парижаните играат во 3-5-2, со Мбапе и Меси во нападот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести