Очекувано: Симоне Инѕаги е најдобар тренер во Серија А

Новиот шампион на Италија, Интер, доби уште едно признание, откако нивниот тренер, Симоне Инѕаги, е прогласен за најдобар помеѓу тренерите во Серија А оваа сезона. На едно коло до крајот на првенството, екипата на Интер има дури 19 поени предност пред второпласираниот Милан.

Инѕаги во својата тренерска кариера, освен во Интер, ги предводеше и Лацио.

- Оглас -

Најнови вести