Од каде се појави Јосип Броз Тито? Германски клуб на оригинален начин го претстави хрватскиот репрезентативец (Видео)

Јосип Јурановиќ е претставен како нов фудбалер на Унион Берлин, а Германците тоа го сторија на многу интересен начин во видео клип на кој се појавува и името и презимето на Јосип Броз Тито, поранешниот лидер и Маршал на Југославија.

Хрватскиот репрезентативец пристигна во Унион Берлин и во Бундеслигата од Селтик во трансфер вреден 8.5 милиони евра што може да стаса и до 10 милиони евра со превидените бонуси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести