Од Лестер потврдија дека ќе играат против Кардиф

И покрај смртта на газдата на Лестер, Вишај Шриваданапраба, од таборот на англискиот тим стигна потврда дека дуелот од следното коло во Премиер лигата против Кардиф нема да се одложи. Натпреварот ќе се одигра во предвидениот термин, а пред почетокот ќе има едноминутно молчење во чест на загинатиот Шриваданапраба.

Играчите на Лестер можеа да бираат дали ќе играат или не. Со црн флор на своите дресови играчите на Лестер ќе се обидат токму со победа да му оддадат признание на човекот кој е најзаслужен за успесите на клубот во последните неколку години.

Единствен меч кој не се одигра поради смртта на Шриваданапраба е синоќешниот дуел меѓу Лестер и Саутхемптон во Купот на Англија. Дополнително ќе се знае терминот за одигрување на овој дуел.

 

- Оглас -

Најнови вести