Одермат беше најбрз, Зубчиќ е апсолутен победник на велеслаломот во Санта Катерина

Швајцарецот беше најбрз во двете трки денеска, но победникот од саботната трка и денеска приреди подвиг и од 21-вото место стигна до подиумот и третата позиција.

Слични вести...