Одиграјте колку вкупно поени, скока и асистенции ќе имаат главните ѕвезди вечерва во НБА

Бостон на свој терен го пречекува Мајами во третиот меч од финалето на источната конференција во НБА плејофот. По првите две средби, резултатот е 1:1 во победи, што е најава за нов неизвесен дуел на двата најдобри тима во оваа конференција.

Sport Life нуди одлучна понуда за овој меч и може да одиграте на тоа колку поени, скока или асистенции ќе постигнат оние кошаркари кои ќе се најдат на теренот вечерва.

Одлична е и понудата ако сакате да одиграте и на вкупно број на поени, скокови и аситенции на главните играчи.

Тука се и бројот на освоени или загубени топки, бројот на постигнати тројки, но и направени блокади.

- Оглас -

Најнови вести