Одличен коефициент прават трите Квоти на денот

Домаќините треба да ја имаат предноста на денешните мечеви кои се дел од Квотите на денот. Истанбул Башакшехир игра дома против Алтај и тука се очекува домаќините да не загубат во меч на којшто ќе има меѓу 2-4 погодоци. Коефициентот за 1Х&2-4 е 1.90.

Атлетик во Билбао ја пречекува Гранада, а овој меч може да се одигра на погодоци, и тоа во двете полувремиња да има барем по еден погодок за да биде добитен коефицинетот од 1.90.

Ленс е домаќин против Анже и тука комбинацијата е победа на домаќините во дуел кој ќе има помеѓу два и пет погодоци. Коефициентот за тоа е 2.65

Ако се решите да ги одиграте сите три меча во Квоти на денот, вкупниот коефициент што ќе го добиете е 9.56.

- Оглас -

Најнови вести