Одлична квота дека Дивите телиња ќе ги совладаат Гризлите (Фото)

Седумте натпревари кои вечерва после полноќ се играат во НБА лигата, на свој начин носат неизвесност и имаат значење.

Далас маверикс има два порази по ред, а го пречекува второпласираниот на Западот, Мемфис гризлис, кој е во мини-низа од две победи едноподруго. Кој и да загуби, ќе биде во проблем, бидејќи може да ја загуби позицијата која ја има на табелата.

Гризлите имаат ист скор со Сакраменто, водат мртва трка за второто место на Западот. И Кралевите ќе имаат тешка задача, им гостува лидерот на Истокот, Милвоки бакс.

Интересно треба да биде и во Сан Франциско каде Вориорс го пречекува опасниот, но некомплетен Феникс санс.

Во понудата на Sport Life, има и голем број на кошаркари на кои може да се обложите колку поени ќе постигнат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести