Одлична вест за Борусија Дортмунд

Иако се најавуваше дека Ерлинг Халанд веќе нема да игра до крајот на 2021 година, сепак Борусија Дортмунд денеска објави прекрасни вести за своите фанови. Норвежанецот ќе биде во автобусот со кој тимот ќе патува на гостувањето кај Волфсбург.

Ако Халанд е целосно закрепнат и добие одредена минутажа утре, тогаш големи се шансите тој да го предводи нападот на Борусија од прва минута на дербито со Баерн Минхен на 4 декември.

- Оглас -

Најнови вести