Одлична вест за Елмас, има негативен тест на ковид-19

Елиф Елмас има негативен тест на ковид-19 откако претходно беше објавено дека е заразен со корона-вирусот.

Македонскиот репрезентативец веќе е во Неапол, а од клубот објавија дека на тестирањето нема знаци на ковид-19 и тестот му е негативен.

https://twitter.com/sscnapoli/status/1478665108087791617?s=20

Неизвесно е дали Елмас ќе игра утре за Наполи против Јувентус на гостински терен, а и воопшто неизвесно е дали мечот ќе се одигра поради премногу заразени со корона-вирус.

 

- Оглас -

Најнови вести