Одлични Квоти на денот, тука се Јувентус, Рома, Манчестер сити…

Петте натпревари што денеска се дел од Квотите на денот на Sport Life доколку ги одиграте на еден тикет заедно, ќе добиете вкупен коефициент од 47.06.

Првиот предлог е дуелот од Серија А меѓу Кремонезе и Рома. Тука голем фаворит за победа е Римската волчица и предлогот на Sport Life е да одиграте на победа на тимот предводен од Жозе Мурињо, кој притоа треба да постигне најмалку два гола. Квотата за оваа игра изнесува 2.40.

Најмалиот коефициент во Квотите на денот изнесува 1.95, и тоа за дуелот меѓу Стоук и Брајтон во рамките на ФА купот. Оваа квота се добива ако одиграте дека ќе има најмалку еден гол во првото полувреме и најмалку три гола на целиот натпревар.

Во Серија А се игра и градското дерби меѓу Јувентус и Торино, на кое голем фаворит е Старата дама и предлогот за овој дуел е со најголема квота. Коефициент од 2.65 се добива доколку одиграте дека Јувентус ќе постигне најмалку еден гол во првото полувреме и најмалку два на целиот натпревар.

Во Белгија се игра реванш-натпреварот од полуфиналето на Купот меѓу Мехелен и Варегем. На првиот натпревар победи Мехелен, а предлогот на Sport Life е да се одигра на голови. За играта да има помеѓу еден и три гола и во првото и во второто полувреме, квотата изнесува 2.00.

Последниот предлог е од дуелот меѓу Бристол сити и Манчестер сити во рамките на ФА купот. Апсолутен фаворит е Манчестер сити, но поголема квота се добива доколку се одигра на голови, па за играта Граѓаните да дадат барем еден гол во првото полувреме и најмалку три гола на целиот натпревар, коефициентот е 2.00.

- Оглас -

Најнови вести